kochlik.pl
Login: Hasło:
Zaloguj automatycznie
Umawiasz się na randki przez internet ?

Dopasowanie partnerskie

Dopasowanie partnerskie online

Zgodność w związkach to termin ze świata psychologii, który odnosi się do sytuacji, w której dwoje ludzi w miarę dobrze się dogaduje. Rozróżniamy kompatybilność społeczną, która jest często mylona z kompatybilnością w związkach (do tego stopnia, że terminy te są używane zamiennie w kontekście randek i miłości), oraz kompatybilność w relacjach, która jest bardziej zaawansowaną formą kompatybilności społecznej. Kiedy mówimy, że istnieje zgodność społeczna między dwojgiem ludzi, mamy na myśli przede wszystkim to, że osoby te czują się razem dobrze. Wynika to z podobnych temperamentów, wspólnego poczucia humoru, podobnych sposobów wypoczynku i generalnie podobnego stylu życia. Kiedy w grę wchodzi kompatybilność relacji, jednostki uzupełniają się nawzajem. Dodatkowo mają podobne ambicje i oczekiwania co do swojego życia.

Jeśli istnieje zgodność społeczna, jest wysoce prawdopodobne, że dwie osoby mogą zostać dobrymi przyjaciółmi, a jeśli występuje również zgodność w relacjach, być może znaleźli bratnią duszę. Oba aspekty są dość niejasne i określenie poziomu zgodności między dwojgiem ludzi może być trudne, nawet po latach znajomości. Można jednak realnie zwiększyć szanse na udane dopasowanie, filtrując potencjalnych partnerów od samego początku. Można to zrobić na portalach randkowych, gdzie istnieje ogromna liczba potencjalnych osób, z którymi można rozpocząć związek. Korzystając ze specjalistycznych wyszukiwarek profili, jednostki mogą od razu eliminować osoby o niezgodnych temperamentach i oczekiwaniach. W rezultacie relacje online mają większe szanse na sukces w porównaniu z tradycyjnymi wynikami randkowymi.

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.